BOYS RANKINGS
6A Boys
1. Blue Valley Northwest
2. Blue Valley North
3. Lawrence
4. Haysville - Campus
5. Blue Valley
6. Derby
7. Shawnee Mission East
8. Lawrence Free State
9. Olathe South
10. Shawnee Mission NW
5A Boys
1. Andover
2. Basehor Linwood
3. Bishop Carroll
4. Maize
5. St. James Academy
6. Kapaun Mt. Carmel
7. Topeka West
8. De Soto
9. Goddard Eisenhower
10. Emporia
4A Boys
1. Bishop Miege
2. Augusta
3. Parsons
4. McPherson
5. Tonganoxie
6. Ottawa
7. Buhler
8. Paola
9. Independence
10. Clearwater
3A Boys
1. Hesston
2. Wichita Collegiate
3. Cheney
4. Rock Creek
5. Royal Valley
6. Galena
7. Haven
8. St. Mary’s
9. Beloit
10. Hoisington
2A Boys
1. Hoxie
2. Berean Academy
3. Sterling
4. Lyndon
5. Belle Plaine
6. Hillsboro
7. Garden Plain
8. Hutch Trinity
9. Erie
10. Ellinwood
1A Division l Boys
1. St. John-Hudson
2. Madison/Hamilton
3. Osborne
4. Montezuma – South Gray
5. Centralia
6. Lebo
7. Meade
8. Udall
9. Little River
10. Olpe
1A Division ll Boys
1. St. Francis
2. Logan/Palco
3. Attica
4. Wheatland/Grinnell
5. Greeley County
6. South Haven
7. Northern Valley
8. Triplains/Brewster
9. Pawnee Heights
10. Beloit/St. John’s-Tipton
GIRLS RANKINGS
6A Girls
1. Topeka High
2. Olathe North
3. Shawnee Mission NW
4. Wichita Heights
5. Derby
6. Washburn Rural
7. Olathe West
8. Dodge City
9. Shawnee Mission West
10. Olathe East
5A Girls
1. St. Thomas Aquinas
2. Andover Central
3. KC-Piper
4. Maize
5. Salina Central
6. KC Schlagle
7. Topeka - Seaman
8. Bishop Carroll
9. Blue Valley Southwest
10. Maize South
4A Girls
1. Bishop Miege
2. McPherson
3. Nickerson
4. Eudora
5. Clay Center
6. Andale
7. Circle
8. Louisburg
9. Wellington
10. Clearwater
3A Girls
1. Cheney
2. Halstead
3. Nemaha Central
4. Wichita Trinity
5. Sabetha
6. Hugoton
7. Riley County
8. Phillipsburg
9. Jefferson West
10. Eureka
2A Girls
1. Sterling
2. Spearville
3. Garden Plain
4. Trego Community
5. Valley Heights
6. Wabaunsee
7. West Elk
8. Jefferson County North
9. Hillsboro
10. Bennington
1A Division l Girls
1. Olpe
2. Centralia
3. Clifton-Clyde
4. Lebo
5. Burlingame
6. Pratt-Skyline
7. Holton-Jackson Heights
8. Rural Vista
9. Pretty Prairie
10. St. John-Hudson
1A Division ll Girls
1. Central Plains
2. Hanover
3. Cunningham
4. Golden Plains
5. Beloit/St. John-Tipton
6. St. Paul
7. Hutchinson-Central
Christian
8. Attica
9. Waverly
10. St. Francis